Taśmy LEDOWE

Jest 82 produktów.

Pokazano 1-12 z 82 pozycji

Aktywne filtry

Taśmy ledowe

Taśmy ledowe to umieszczone na podłożu PCB diody LED, które przez klientów zwane są również paskami LED lub też listwami LED. Taśmy ledowe stanowią przykład nowoczesnego rozwiązania oświetleniowego, które sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu. W zależności od doboru taśmy LED można uzyskać pożądany efekt dekoracyjny lub też zastosować taśmy LED jako główne oświetlenie.

Zastosowanie taśm LED

Zasadniczo taśmy LED powstały z myślą aby umożliwić oświetlenie tych miejsc gdzie ciężko jest zainstalować tradycyjne żarówki lub też lampy. Z tego też względu tak chętnie montuje się taśmy LED w szafach czy też jako element oświetlenia biurka. Dzięki temu, że barwa oświetlenia taśmy LED może być dobrana do potrzeb użytkowników można je z powodzeniem instalować w miejscu pracy, gdzie potrzebne jest światło o barwie zimnej.

Dla osób, które cenią sobie uniwersalność doskonałym wyborem będzie taśma LED RGB, która pozwala na zmianę koloru w dowolnym momencie. Strumień świetlny z tego rodzaju taśm LED daje bardzo przyjemne dla oka wrażenia wizualne.

oświetlenie biurka za pomocą taśmy LED RGB

Na co uważać podczas zakupu taśmy LED - barwa światła ma znaczenie

Wybierając taśmy LED ( potocznie używa się również określenia paski LED ) warto zwrócić uwagę na ich moc. Jeżeli taśma LED będzie użyta w charakterze dekoracyjnym wcale nie musi być posiadać tak dużej mocy jak ta, która ma stanowić główny element oświetlania.

Przed zakupem warto również określić czy taśma LED będzie montowana wewnątrz czy też na zewnątrz budynku. W tym drugim przypadku należy zadbać o to aby posiadał ona odpowiedni stopień ochrony IP. Da to pewność, że pasek LED wytrzyma działanie deszczu lub też pyłu.

Oprócz tego warto zastanowić się nad doborem odpowiedniej barwy światła LED. Barwa światła taśmy LED powinna być dopasowana do charakteru i przeznaczenia danego pomieszczenia. Zatem barwa światła ciepła sprawdzi się w pomieszczeniach nakierowanych na relaks i odpoczynek, natomiast barwa światła zimna w miejscach służących do pracy lub nauki.

Taśma LED - gdzie znajdą zastosowanie?

Można przyjąć, że taśmy led sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność doświetlenia przestrzeni. Dlatego też w głównej mierze oświetlenie LED takie jak taśma LED wykorzystuje się do dekoracyjnego oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz, jako dodatkowe oświetlenia biurka ( maskując taśmę wewnątrz listwy LED ) czy też gabinetu, do podkreślenia nastroju panującego w pomieszczeniu lub też w celu stworzenia kompleksowego, inteligentnego oświetlenia domu.

Zasilanie taśm LED

Taśma LED może być zasilana zarówno napięciem 230V jak i też napięciem 12V lub 24V. W tym drugim przypadku do prawidłowej pracy konieczne jest użycie zasilacza. Można przyjąć, że taśmy LED 230V montujemy tam gdzie nie ma problemu z dostępem do sieci elektrycznej, natomiast taśma LED 12V lub 24V sprawdzi się w miejscach gdzie trudno jest bezpośrednio wpiąć oświetlenie do sieci elektrycznej. Ogólnie jednak sam montaż taśm LED lub też systemów taśm LED jest stosunkowo prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić. Należy dodatkowo pamiętać, że najczęściej LED taśmy dla bezpieczeństwa i efektu wizualnego są do listwy LED. Ponadto każdy producent taśm LED załączą obszerną instrukcję obsługi, która wyjaśnia poszczególne korki instalacji.