System taśm LED

Jest 27 produktów.

Pokazano 1-12 z 27 pozycji

Aktywne filtry

System taśm LED

Alternatywą dla klasycznego oświetlenia żarowego stanowi nowoczesne oświetlenie typu LED, które można z powodzeniem stosować zarówno wewnątrz jak i też na zewnątrz. Za wyborem oświetlenia LED takiego jak systemy taśm LED przemawia długa żywotność, oszczędność energetyczna oraz możliwość bezproblemowego, wielokrotnego włączania i wyłączania urządzenia.

Taśmy LED - co to jest?

Zasadniczo taśma LED RGB jest skonstruowana z modułów wyposażonych w trzy diody LED, które to emitują światło o zabarwieniu czerwonym, zielonym lub niebieskim. W skład taśmy wchodzi dodatkowo opornik. Wszystkie te elementy zostały natomiast ułożone szeregowo na taśmie PCB. Taśmy LED stosuje się zarówno jako główny element oświetleniowy jak i też sposób na podświetlenie banerów reklamowych czy też witryn sklepowych.

taśmy LED RGB

Rodzaje taśm LED dostępnych w sprzedaży

Taśmy LED dzielimy najczęściej ze względu na dwa kryteria - barwę światła oraz ilość i wielkość użytych diod. Z tego względu wyszczególniamy taśmy LED białe, jednokolorowe oraz taśmy LED RGB. Ze względu na wielkość możemy wyszczególnić systemy taśm LED opartych o taśmy typu 150 ( 150 diod na 5 metrów ), 300 jak i też 600.

Systemy taśm LED - sposoby montażu

Montaż taśm LED można wykonać zasadniczo na trzy sposoby. Jedna z metod opiera się na przyklejeniu taśmy dołączonym, dwustronnie klejącym paskiem. Druga metoda to wykorzystanie dołączonych w zestawie uchwytów opierający się na nawierceniu dziur w podłożu. Ostatnia metoda to umiejscowienie taśmy LED w specjalnie przygotowanym, aluminiowym profilu, który będzie stanowić oprawę świetlną.

Taśmy LED RGB - zadbaj o nastrój w domu

Jeżeli zależy Państwu na możliwości zmiany oświetlenia w zależności od potrzeb lub nastroju to z całą pewnością taśmy LED RGB znakomicie sprawdzą się w takim przypadku. Dzięki prostemu i intuicyjnemu sterowaniu za pomocą pilota lub aplikacji w dowolnym momencie zmienicie barwę i kolor światła.

Taśma LED - dobierz model posiadający odpowiedni stopień ochrony

Odporność taśmy LED na czynniki zewnętrzne opisuje klasa szczelności IP. Pierwsza cyfra tej klasy dotyczy ochrony przed ciałami stałymi, druga natomiast prze działaniem wody. Najczęściej taśmy LED posiadają klasy ochronne IP takie jak IP20, IP44 lub też IP68.