Plafony

Jest 28 produktów.

Pokazano 1-12 z 28 pozycji

Aktywne filtry

Plafony do kuchni i łazienki

Plafon to w dużym uproszczeniu bardzo funkcjonalna lampa sufitowa. Źródłem światła w plafonie może być zarówno tradycyjna żarówka jak i też oświetlenie typu LED. Natomiast uniwersalny design plafonów sprawia, że bez problemu można dopasować je do każdego pomieszczenia.

Plafony sufitowe

Plafony najczęściej wykorzystuje się w przypadku takich pomieszczeń jak kuchnia lub łazienka. Dzięki swojej konstrukcji nie zabierają potrzebnego miejsca, jednocześnie zapewniając odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby plafony znalazły się w salonie czy też sypialni. Ogólnie można przyjąć iż plafony sprawdzą się najlepiej w mniejszych, ciasnych pomieszczeniach gdzie liczy się każdy wolny centymetr powierzchni użytkowej. Za przykład może posłużyć tutaj model - PANEL LED NATYNKOWY ORKĄGŁY MOC:24W KOLOR: CZARNY czy też PANEL LED NATYNKOWY LINIOWY SERIA SLIM MOC:18W

Te jak i też inne produkty znajdziecie Państwo w stałej ofercie naszego sklepu Orios.pl

Plafony – jak je prawidłowo zamontować?

Instalacja plafonów może wydawać się na pierwszy rzut oka skomplikowana, ale jest to mylne wrażenie. Proces instalacji powinien przebiegać szybko i sprawnie, zwłaszcza, że każda lampa wyposażona jest w instrukcję obsługi z niezbędnymi schematami. Wystarczy zatem postępować zgodnie z instrukcją aby cieszyć się już po kilku chwilach pięknym oświetleniem z plafona.

plafon LED natynkowy w kształcie kwadratu

Plafony sufitowe LED - jakie mają zalety?

Głównym celem jakie pełni oświetlenie sufitowe jest zapewnienie odpowiedniej jasności w danym pomieszczeniu. Za sprawą zastosowania technologii LED plafony sufitowe oferują znacznie więcej korzyści niż klasyczne lampy sufitowe. Po pierwsze tego rodzaju źródło światła zapewnia oszczędność rzędu nawet 90 procent w odniesieniu do tradycyjnych żarówek. Plafony LED są również przyjazne dla środowiska z racji braku rtęci i zapewniają bardzo długie działanie. Plafony sufitowe dają też od razu pełną jasność natychmiast po włączeniu w odróżnieniu od klasycznych lamp sufitowych.

Plafony sufitowe - jakie mogą mieć kształty?

Ze względu na różne gusta i potrzeby klientów oferowane lampy sufitowe występują w kilku kształtach. Wyróżniamy zatem plafony z okrągłym kloszem jak i też plafony w kształcie kwadratu lub prostokąta.

Czy plafon LED może posiadać detekcję ruchu?

Nie wszystkie modele plafonów oferują możliwość wykrywania ruchu lub też możliwość ściemniania. Plafony LED z czujnikiem ruchu sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na bezpieczeństwie, funkcjonalności i oszczędności.

Lampy sufitowe - dostępne barwy światła

Lampy sufitowe LED dostępne w tej kategorii dostępne są w dwóch podstawowych barwach światła. Barwa światła zimna sprawdzi się w przypadku pomieszczeń służących do pracy, natomiast barwa światła ciepła wszędzie tam gdzie zależy nam na przytulnej atmosferze oraz odpoczynku ( sypialnia, salon ).

Gdzie zamontować sufitowe plafony?

Plafony coraz częściej stosuje się jako element oświetlania nie tylko firm lub instytucji użytku publicznego ale również domów. Wszystko ze względu na uniwersalność oświetlenia jakie daje lampa sufitowa. Coraz częściej można spotkać plafony LED zamontowane w łazience czy też dziecięcym pokoju. Wachlarz możliwości ich instalacji jest zatem bardzo szeroki.