Lampy z czujnikiem ruchu

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Lampy z czujnikiem ruchu

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo lampy wyposażone w czujnik ruchu oraz czujnik zmierzchu, których ceny są niezwykle atrakcyjne. Urządzenie to włącza się tylko wtedy gdy na zewnątrz panuje mrok lub też wykryje iż ktoś przeszedł koło lampy, aktywując strumień światła. Powoduje to ograniczenie zużycia światła i tym samym oszczędność w postaci niższego rachunku za prąd.

Omawiane lampy z czujnikiem ruchu to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które przekłada się na zwiększenie funkcjonalności przestrzeni użytkowej. Mowa tutaj zarówno o wnętrzu budynków i pomieszczeniach takich jak korytarz czy też klatka schodowa, jak i też zewnętrznych jak taras czy podjazd do domu, które wymagają oświetlenia. Lampa z czujnikiem ruchu to po prostu produkt który pozwala rozszerzyć w prosty sposób istniejąca już instalację oświetleniową i dodać jej nowy wymiar funkcjonalności.

lampa sufitowa z czujnikiem ruchu

Lampa z czujnikiem ruchu wewnętrzna - jakie daje korzyści?

Lampa z czujnikiem ruchu użyta wewnątrz budynku przynosi wiele korzyści. Po pierwsze należy tutaj uwzględnić aspekt ekonomiczny. Dzięki wbudowanym czujnikom oświetlenie LED włącza się wyłącznie w momencie kiedy jest potrzebne. Pozwala to zredukować rachunki za energię elektryczną ( sama cena urządzenia zatem bardzo szybko się zwróci ). Drugą niekwestionowaną zaletą lamp z czujnikami ruchu jest zwiększenie funkcjonalności. Ma to szczególne znaczenia w miejscach, które są elementem ciągów komunikacyjnych czy to w przestrzeni domowej czy też biurowej. Tam światło potrzebne jest wyłącznie w określonych momentach. Ich ceny są niezwykle atrakcyjne, a koszt zakupu zostanie szybko zamortyzowany dzięki oszczędności w rachunkach energetycznych.

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu - jak prawidłowo ustawić czujnik?

Lampy z czujnikiem ruchu stosuje się na zewnątrz budynku najczęściej w celu oświetlenia schodów, garażu czy też wejścia na posesję. Dlatego też należy pamiętać, że czujnik ruchu musi być precyzyjnie ustawiony. W innym wypadku lampa nie uruchomi się we właściwym momencie ( na przykład gdy wracamy nocą do domu lub parkujemy na podjeździe ). Zaleca się zatem dobrze zaplanować rozmieszczenie lamp z czujnikiem ruchu i następnie dobranie lampy LED o dopasowanych parametrach ( zasięg wykrywania oraz kąt wykrywania ).

wnętrze lampy z czujnikiem ruchu

Zewnętrzne lampy z czujnikiem ruchu - jak dobrać czas świecenia?

Czas świecenia światła w lampie z czujnikiem to kwestia indywidualna. Ciężko zatem podać uniwersalną wartość. Wszystko uzależnione jest od preferencji klienta. Jeżeli na otworzenie kluczem drzwi do domu wystarczy użytkownikowi tylko kilka sekund to właśnie taki czas z uwzględnieniem drobnego marginesu powinien on ustawić. Lampa samoczynnie wyłączy się po określonym czasie zadanym przez użytkownika. Dodatkowo należy nadmienić, że lampy LED wyposażone w czujnik ruchu i służące do oświetlenia wnętrza dzielimy na aktywne oraz pasywne. Te pierwsze to produkty, który zużywają nieco więcej energii. Szukają zatem produktu, który pozwoli na maksymalną oszczędność radzimy sięgnąć po pasywne lampki z czujnikiem.

Zalety lamp wyposażonych w czujnik ruchu

Korzystanie z produktów jakimi są lampy wyposażone w czujnik detekcji ruchu ma dwie niekwestionowane zalety. Mowa tutaj o zapewnieniu bezpieczeństwa ( nie potkniesz się w nocy przy zapalnym świetle ) oraz oszczędności ( czujniki wykrywają ruch i uruchamiają oświetlenie zależnie od potrzeb ) - cena zakupu produktu szybko zwróci się w postaci niższego rachunku za prąd.

Jak działają lampy z czujnikiem wykrywania ruchu?

Produkty LED z tej kategorii ( wyposażone w czujnik ) działają tylko wtedy gdy poziom natężenia światła spada poniżej pewnego poziomu lub też gdy czujniki wykryją obiekt w polu detekcji.

Jaki stopień ochrony powinny posiadać zewnętrzne lampy LED z czujnikiem?

Wybierając lampę tego rodzaju należy zwrócić szczególną uwagę na to czy posiada ona odpowiedni stopień ochrony IP. Lampa powinna być w większości przypadków zabezpieczona przed wilgocią oraz kurzem ( IP65 lub IP67 ). Sprawdź również lampy wiszące LED do kuchni, oświetlenie wewnętrzne LED