Oświetlenie zewnętrzne

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Oświetlenie wykorzystywane na zewnątrz powinno spełniać najwyższe wymagania użytkowników i przede wszystkim być odporne na różne warunki atmosferyczne. Z pewnością nie każda lampa dobrze sprawdzi się w tej roli. Najważniejsze jest więc, by przed zakupem odpowiedniego rodzaju oświetlenia upewnić się całkowicie, czy wybrane przez nas lampy z całą pewnością mogą być wykorzystywane na zewnątrz. Oświetlenie ledowe sprawdza się w takich sytuacjach perfekcyjnie, gdyż obudowy wykorzystywane przy tym rodzaju oświetlenia są wykonywane z niezwykle wysoko jakościowych materiałów, które są bardzo szczelne i odporne.

Oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne, a więc takie, które może być użytkowane na dworze, powinno, a wręcz musi spełniać szereg wymagań. Należy pamiętać, iż takie oświetlenie będzie stale narażane na wiele niekoniecznie przystępnych czynników zewnętrznych, takich jak przede wszystkim różne warunki atmosferyczne. Lampy stosowane na zewnątrz będą więc narażane na zmiany temperatur, wiatr, czy też padający deszcz bądź śnieg. Takie oświetlenie musi więc być odporne na wszystkie wymienione wyżej czynniki, a także na szereg innych, na przykład działanie szkodników czy także korozję. Najważniejsza jest więc w tym przypadku solidna obudowa takiego oświetlenia, która zapewnia szczelność, solidność oraz trwałość.

Oświetlenie zewnętrzne – czym się charakteryzuje?

Oświetlenie zewnętrzne charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością wykorzystanych przy produkcji materiałów, dzięki czemu lampy odporne są na wilgoć, korozję oraz inne niesprzyjające warunki. Obudowy w przypadku tego rodzaju oświetlenia wykonywane są z takich tworzyw, które spełniają wszystkie te wymagania. Oświetlenie zewnętrzne charakteryzuje się również bardzo przyjemnym i dość mocnym światłem, świecącym równomiernie pod bardzo szerokim kątem. Światło to jednocześnie jest bardzo przyjazne dla oczu i również bezpieczne, co jest kwestią najważniejszą. Nie męczy ono wzroku ani także nie powoduje szkodliwego promieniowania.  

Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Wśród rodzajów oświetlenia zewnętrznego znaleźć można bardzo wiele modeli, różniących się od siebie mocą świecenia, kształtem, wysokością, czy nawet kolorem. Wybór jest naprawdę szeroki, stąd też każdy może znaleźć wśród niego coś odpowiedniego dla siebie. Bardzo popularnym rodzajem oświetlenia zewnętrznego są zwyczajne słupki ogrodowe, które można zakupić pojedynczo bądź też w większej ilości i ustawić je w swoim ogródku w równych odstępach względem siebie, oświetlając tym samym na przykład wyznaczoną ścieżkę. Bardzo ciekawym rozwiązaniem i także niezwykle dekoracyjnym są tak zwane girlandy złożone z żarówek. Żarówki połączone są ze sobą kablem, dzięki czemu taką świetlną girlandę zawiesić można na przykład na dachu czy na tarasie. Często wykorzystywanym rodzajem oświetlenia są też lampy ogrodowe, które świecą na bardzo wysokim poziomie, oświetlając tym samym większy obszar podwórka. Jeszcze innym rozwiązaniem, nieco bardziej dekoracyjnym są także garden balle, czyli dokładniej świecące kule wykonane z polietylenu, które można postawić w celach nie tylko oświetleniowych, ale także ozdobnych na przykład przed wejściem do domu.