Świetlówki LED

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Świetlówki LED - duży wybór

Poszukując nowoczesnego źródła światła warto zwrócić uwagę na świetlówki LED. Świetlówka LED coraz częściej zastępuje klasyczne świetlówki gazowe. Wszystko dzięki ich zaletom w skład których wchodzi mały pobór prądu oraz zdrowe i przyjazne dla wzroku światło.

Jakie są rodzaje świetlówek LED?

Można wyróżnić kilka rodzajów świetlówek ledowych jakie znajdują się w ofercie producentów. Pierwszy to świetlówka LED T8 standardowa. Drugi to świetlówka LED T8 ze szkłem matowym lub transparentnym, która to funkcjonalnością jest najbardziej zbliżona do klasycznych świetlówek. Ostatni rodzaj to świetlówka LED T5 ze zintegrowaną obudową. W ofercie sklepu Orios.pl znajdą Państwo wszystkie wymienione rodzaje świetlówek ledowych.

świetlówki LED zainstalowane w biurze

Jakie wymiary może mieć świetlówka LED?

Zasadniczo najmniejszy wymiar świetlówki LED to 60 centymetrów. Spotkać można oczywiście modele większe o wymiarach 90 centymetrów jak i też 120 centymetrów. Najdłuższe świetlówki LED dostępne w sklepach mają natomiast 150 cm.

Świetlówka LED T8 - doskonały wybór pod kątem użytkowym i ekonomicznym

Świetlówka LED T8 to znakomita alternatywa dla standardowych świetlówek liniowych. Wyróżnia ją wydajność energetyczna i bardzo długa żywotność sięgającą nawet 50 000 godzin. Dodatkowo świetlówka LED T8 jest w pełni ekologiczna. Nie zawiera szkodliwych substancji, które mogą szkodzić środowisku naturalnemu.

Zróżnicowanie mocy świetlówek LED pod względem długości

Jak wspomnieliśmy wcześniej świetlówki LED występują w kilku wariantach jeżeli chodzi o długość. Wartość ta przekłada się na moc danego modelu. Dla przykładu świetlówki o długości 60 cm pobierać będą maksymalnie 10W. Model 90 centymetrowe około 14W. Natomiast najdłuższe 150 cm mogą pobierać do 30W.

Zastosowanie świetlówki w technologii LED

Gdzie stosuje się świetlówki w technologii LED? Otóż najczęściej wykorzystuje się je do oświetlenia biur, przestrzeni magazynowych, szkół czy też lokali użyteczności publicznej.