KLOSZE DO PROFILI LED

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Jednym z popularniejszych rozwiązań w kwestii montażu oświetlenia jest wybór taśm LED. Jest to doskonały wybór zarówno w kontekście mieszkań prywatnych, jak i też sklepów. Podstawowym elementem niezbędnym do działania tego rodzaju oświetlenia jest wybór właściwej taśmy LED-owej, profilu aluminiowego, ale też starannie dobranego klosza. Na potrzeby niniejszego tekstu skupimy się na tym ostatnim elemencie. Zapraszamy więc do dalszej lektury wszystkich zainteresowanych.

 

Za sprawą umiejętnego doboru klosza i taśmy LED jesteśmy w stanie uzyskać optymalną jakość oświetlenia. Element ten jest w zasadzie odpowiedzialny za wygląd instalacji oraz jakość emitowanego światła. Chcąc zamontować niniejszy element, nie potrzebujemy jakichś wyjątkowych umiejętności ani też dysponowania specjalnymi narzędziami. Co więcej, w razie potrzeby owe klosze mona zdemontować i wymienić na inne w równie prosty sposób.Klosz do profilu LED – krótka charakterystyka

 

Omawiane tu klosze to nic innego jak cienka przesłonka przygotowana z dobrego jakościowo tworzywa sztucznego. Zadaniem kloszy tego typu jest w korzystny sposób rozszczepiać światło emitowane z tamy LED. Na tym jednak nie kończy się ich rola, ponieważ klosze mają również chronić taśmy LED przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi, jak również przed oddziaływaniem wody i kurzu. Zawsze możemy bowiem je przetrzeć ściereczką i usunąć występujące zabrudzenie. Klosze są bardzo elastycznymi rozwiązaniami, które można bez problemu do swoich potrzeb. Dzieje się tak dlatego, że klosz do profili LED można z powodzeniem przycinać i dobrać właściwą długość. Przy tym jest to komponent wytrzymały i trwały.Najczęściej wybierane odmiany kloszy do profili LED

 

Pod kątem kolorystyki klosze do taśm LED to najczęściej wariant transparentny, klasyczny mleczny, opal, frosted (oszroniony) i frosted mleczny (oszroniony mleczny). Inwestorzy mają zatem w czym wybierać, co przekłada się jednoznacznie na duże szanse w kwestii dopasowania właściwej osłony na nasze oświetlenie. To niezwykle istotne, gdyż poprzez starannie dopasowany klosz jesteśmy w stanie wykreować właściwą aranżację i klimat. Co ciekawe dzieje się tak pomimo tego, że klosz taki odgrywa jedynie dodatkową i maskującą rolę.

 

Klosz do profilu LED – podpowiadamy jak wybrać odpowiedni wariant

 

Chcąc zaopatrzyć się w rozwiązanie, które sprosta naszym oczekiwaniom, musimy brać pod uwagę kilka konkretnych kwestii. Zaznajamiając się, z nimi pójdzie nam, to zdecydowanie najłatwiej. Chociaż często sugerujemy się tylko kwestiami estetycznymi, jak np. kolor czy rodzaj maskowania to warto mieć też na uwadze wymiary klosza, czyli jego szerokość i kształt. To zrozumiałe, gdyż klosz musi pasować do profilu LED. Z tego też powodu należy mieć na baczeniu oznaczenia znajdujące się na produktach. Ostatnim zagadnieniem, które powinno być brane pod rozwagę przy zakupie klosza, jest przepuszczalność światła. Chodzi tu precyzyjniej rzecz, ujmując o moc oświetlenia, jakie będzie do nas docierało po wmontowaniu w klosz taśmy LED.