ŻARÓWKI LED GU10

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

W sprzedaży jest szereg różnych odmian oświetlenia, lecz rekordy popularności bije wariant LED-owy. Trudno się w zasadzie temu dziwić, gdyż jest opcja mogąca pochwalić się naprawdę dużą ilością walorów. Mamy tu bowiem propozycję na każdą kieszeń, która do tego prezentuje się wyśmienicie. Ważnym elementem takiej instalacji są żarówki o długiej żywotności. Ich odmian jest całkiem sporo, a na potrzeby niniejszej kategorii skupimy się na żarówkach z gwintem Gu10.

 

Żarówka z gwintem Gu10 – krótka charakterystyka i jej montaż

 

Tak po prawdzie gwint Gu10 nie jest typowym gwintem, bo mamy tu raczej do czynienia z mocowaniem bagnetowym. Posiada ona 2 piny w odległości 10 mm od siebie. Żarówki tego typu cechują się napięciem 230V, ich strumień światła zaczyna się od 100 lumenów do 1100 lumenów. Całość ma od 1W do 15W. Żarówka Gu10 powinna zostać umieszczona w oprawie w taki sposób, aby piny wchodziły w otwory. Finalnym krokiem jej montażu jest przekręcenie o ćwierć obrotu, co blokuje żarówkę w obudowie.

 

Zastosowanie żarówki Gu10

 

Omawiane w tej kategorii żarówki są przeznaczone do wypuszczanych opraw sufitowych. Ich zadaniem jest generowanie punktowego światła. Możemy je też spotkać w kinkietach ściennych i innych rozwiązaniach, które posiada mocowanie Gu10. Jest to rozwiązanie, które pojawia się jako główny typ źródła światła na korytarzach albo też jako dodatkowy sposób doświetlenia innych pomieszczeń.Żarówka Gu10 LED i jej cechy

 

Ten rodzaj oświetlenia ma szereg entuzjastów, co nie powinno jakoś specjalnie dziwić. Mamy tu do czynienia z trwałym źródłem światła, które dodatkowo jest energooszczędne. Technologia LED ma wszechstronne zastosowanie i nada się do przestrzeni, gdzie potrzebujemy ciepłego światła, jak i do wnętrz wymagających zimnej odmiany oświetlenia.

 

Co możemy zyskać wykorzystując żarówki Gu10?

 

Chociaż na rynku znajdziemy wiele różnych odmian LED-owych zarówek to wśród tych najchętniej wybieranych znajduje się właśnie omawiana tutaj wersja Gu10. Jest to w końcu produkt charakteryzujący ponadprzeciętną żywotnością bez strat w efektywności działania. W przypadku tego rodzaju oświetlenia nie jest konieczne wspieranie się zewnętrznymi zasilaczami, gdyż wystarczy je podłączać wprost do sieci. Z innych atutów żarówki Gu10 warto wspomnieć o korzystnej cenie i proekologicznemu podejściu.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o Gu10?

W przypadku niniejszego typu żarówki pobór mocy jest o 80-90% niższy niż ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych halogenowych modeli. Żarówka ta nie tylko się nie przegrzewa, ale też uzyskuje doskonałą wydajność świetlną. W naszej ofercie bez większych problemów można dostać szereg wariantów kolorystycznych. Jak już zostało to wspomniane żarówka Gu10 LED emituje światło neutralne, zimne oraz ciepłe. Jeżeli chcemy projektować swoje wnętrza w industrialnym sznycie, to tutaj także omawiany model żarówki świetnie się odnajdzie. Warto dodać, że występują też tego rodzaju żarówki, które emitują kolorowe światło, można np. spotkać się z niebieską lub zieloną barwą