Panele LED

Jest 32 produktów.

Pokazano 1-18 z 32 pozycji

Aktywne filtry

Panele LED - duży wybór

Panel LED to energooszczędne i elastyczne rozwiązanie, które jest alternatywą dla klasycznych opraw świetlówkowych. Rozwiązanie to przewyższa swoje poprzednika stylowym wyglądem oraz jednolitą powierzchnią światła. Panel LED sprawdzi się zatem doskonale w biurze, lokalu użytkowym czy też po prostu w sklepie.

Panele ledowe do łazienki

Panele LED ze względu na swoje zalety coraz chętniej są również stosowane w łazienkach gdzie po odpowiednim umieszczeniu pozwalają uzyskać wyjątkowy efekt oświetleniowy. 

panele led sufitowe

Montaż paneli LED

Panele LED montowane są w sufitach kartonowo-gipsowych lub też wkładane prosto w sufity rastrowe. To drugie rozwiązanie montażu paneli posiada jedną niezaprzeczalną zaletą - mowa o aspekcie wizualnym. W przypadku takiego montażu panelu LED w suficie rastrowym ukryte pozostaną widoczne standardowo ramki mocujące.

Rozmiary paneli LED oraz barwa światła w jakiej są dostępne

Ogólnie rozmiar paneli LED nie jest w żaden sposób normowany dlatego też można spotkać się z produktami o szerokim spektrum wymiarowania. Najczęściej można spotkać panele LED o rozmiarach takich jak 60x60 cm, 120x30 cm oraz 125x62,5 cm. Barwa światła dostępnych paneli LED to praktycznie w przypadku wszystkich producentów - zimna lub też ciepła.

Co odróżnia panel LED od klasycznych lamp sufitowych?

Panele LED od tradycyjnych lamp sufitowych z całą pewnością odróżnia sama konstrukcja panelu. Panele LED są bowiem płaskie i mają smukły profil ( wszystko za sprawą zastosowania diody LED ). Z racji mniejszego rozmiaru, panele LED sprawiają, że dane pomieszczenie będzie wydawać się optycznie większe. Pomysł montażu paneli LED w mniejszych pomieszczeniach jest zatem zawsze strzałem w dziesiątkę.

Na co zwrócić uwagę wybierając panele LED sufitowe?

Podczas wyboru panelu LED należy uwzględnić miejsce jego montażu. Jeżeli Panel LED sufitowy będzie miał kontakt z wilgocią ( na przykład przy montażu w łazience ) wtedy należy upewnić się, że dany panel posiada stosowny stopień ochrony ( IP44 lub podobny ).

Panel LED natynkowy - idealny wybór do biura

Panele ledowe natynkowe znakomicie sprawdzą się w przypadku przestrzeni biurowych czy też przemysłowych. Prostota ich instalacji oraz fakt, że oświetlenie LED jest niezwykle energooszczędne sprawia, że panel LED jest tak często spotykany w firmowych korytarzach czy pomieszczeniach biurowych.

Zastosowanie paneli LED czyli praktyczne sposoby oświetlenia mieszkania

Panel LED służy do oświetlenia dowolnej powierzchni mieszkalnej lub też użytkowej. Sufitowe światło jakie rzucają panele LED pozwala dyskretnie wprowadzić urokliwy klimat do pomieszczenia lub też pomóc rozświetlić miejsca z ograniczonym dostępem do światła dziennego. Diody LED zastosowane w panelach dają możliwość oświetlenia pomieszczenia dużo niższym kosztem niż tradycyjne rozwiązania. Jeżeli zatem szukają Państwo produktu, który nie tylko będzie prosty w montażu, funkcjonalny ale również ekonomiczny to panel LED z całą pewnością będzie znakomitym wyborem.