Taśmy LED

Jest 68 produktów.

Pokazano 1-18 z 68 pozycji

Aktywne filtry

Taśmy LED - czym jest?

Taśma LED to nic innego jak elastyczny pasek z zainstalowanymi diodami emitującymi światło. Po podłączeniu do źródła prądu taśma LED świeci na całej swojej długości a dzięki elastyczności możliwy jest jej montaż w różnych miejscach.

Jak należy przycinać taśmy LED?

W zależności od potrzeb użytkownika pasek taśmy LED można skracać do potrzebnych wymiarów. Aby tego dokonać wystarcza nożyczki. Należy jedynie pamiętać, że taśmy LED w zależności od ich budowy można skracać co 2,5 cm, 5cm lub też 10cm.

taśma LED jako oświetlenie sufitowe

Taśma LED jako główne źródło światła

Z racji iż listwy LED dostępne są w różnej mocy bez problemu można je wykorzystać jako główne źródło światła w pomieszczeniach. Sprawdzą się najlepiej w takiej roli w miejscach jak łazienka, przedpokój czy też kuchnia. Należy jednak pamiętać aby taśmy posiadały odpowiednią dużą moc i jasność.

Taśmy LED - jak mogą być zasilane?

Paski LED nie potrzebują zbyt wysokiego napięcia aby prawidłowo działać. Dlatego też spotkać można na rynku szeroki wybór taśm LED o zasilaniu napięciem 24V lub też 12V. W obu przypadkach do prawidłowego funkcjonowania taśmy LED powinny być wyposażone w zasilacz, który będzie chronił przed nagłymi spadkami napięcia.

W jaki sposób wykorzystać taśmy i listwy LED?

Zastosowanie taśm LED jest w praktyce zależne wyłącznie od Państwa wyobraźni. Listwy LED mogą pełnić bowiem nie tylko funkcję dekoracyjną ale też stanowić samodzielne źródło oświetlenia. Modele taśmy LED mocowane na taśmę samoprzylepne sprawdzą się w miejscach takich jak szafy czy też półki, natomiast jeżeli taśma LED zostanie zamontowana w aluminiowej listwie to może stanowić element oświetlenia sufitowego czy też podłogowego. Taśmy LED znakomicie nadadzą się również do oświetlenia witryn sklepowych.

Niezależnie od miejsca montażu będą stanowić stylowe i funkcjonalne źródło światła, które jest niezwykle energooszczędne.

Mnogość zastosowań czyli dlaczego warto wybrać taśmy LED

Taśmy LED można wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Sprawdzą się do oświetlenia dekoracyjnego, jako oświetlenie główne w przypadku sufitów podwieszanych czy też napinanych. Bez problemu można je zainstalować w kuchni, jadalni, łazience czy też salonie lub sypialni.