Oświetlenie do Kuchni

Jest 156 produktów.

Pokazano 1-12 z 156 pozycji

Aktywne filtry

Oświetlenie do kuchni

Kuchnia należy do pomieszczeń, które wymagają zróżnicowanego oświetlenia. W kuchni musi znaleźć się nie tylko odpowiednie oświetlenie ogólne ale również dodatkowe oświetlenie dla stref roboczych takich jak kuchenka, blat kuchenny czy też stół. Do tematu oświetlenia należy zatem podejść kompleksowo i dobrać odpowiednie lampy do kuchni.

oświetlenie do kuchni - nowoczesne lampy wiszące

Oświetlenie w kuchni - zacznij od oświetlenia ogólnego

Klasycznie, główny punkt oświetlenia w kuchni stanowi centralnie umieszczona na suficie lampa wisząca, która to zapewnia światło w większości pomieszczenia. Niestety nawet po zastosowaniu najmocniejszych żarówek samo oświetlenie ogólne w postaci lampy wiszącej może okazać się nie wystarczające. Często bowiem zdarza się, że meble kuchenne znajdują się przy ścianie i w przypadku chęci przygotowania posiłków ilość światła emitowanego przez lampy wiszące może nie być wystarczająca. Aby zatem uniknąć tego rodzaju sytuacji należy zadbać o dodatkowe źródła światła - na przykład światło punktowe, które pozwoli na skuteczne oświetlenie blatu kuchennego.

Lampy do kuchni - jaki styl dobrać?

Oświetlenie w kuchni powinno być dopasowane pod względem stylu do gustu i preferencji domowników. W naszej stałej ofercie na lampy sufitowe i pozostałe lampy wchodzące w skład oświetlenia kuchennego znajdą Państwo zarówno oświetlenie LED jak i tradycyjne oświetlenie halogenowe w stylu industrialnym, vintage czy też klasycznym.

Lampy wiszące do kuchni w technologii LED - piękno i oszczędność

Wybierając oświetlenie do kuchni warto sięgnąć po modele lamp wykonanych w technologii LED. Oświetlenie LED jest nie tylko znacznie bardziej ekonomiczne ( nawet do 90% ) ale również przyjazne dla środowiska naturalnego. Lampa sufitowa czy też lampa wisząca LED będzie zatem idealnym sposobem na zadbanie o oświetlenie Państwa kuchni.

Oświetlenie w kuchni - czyli lampa wisząca dobrana do Twoich potrzeb

Lampa wisząca umieszczona nad stołem w kuchni zapewni odpowiednie oświetlenie przestrzeni. Czasami w przypadku kuchni o dużym metrażu wiszące lampy stosuje się również nad wyspa kuchenną. Dokonując wyboru lampy do kuchni warto uwzględnić jej styl - tak aby wpasował się w charakter całego pomieszczenia. Montując oświetlenie kuchenne takie jak lampy wiszące należy pamiętać o tym aby znajdowały się one przynajmniej na wysokości ponad 60 centymetrów od blatu stołu lub wyspy. W przeciwnym wypadku mogą one męczyć wzrok. Warto dodatkowo mieć na uwadze aby źródło światła w postaci lampy wiszącej posiadało odpowiednią barwę światła. Barwa światła zimna sprawdzi się w miejscach gdzie wykonujemy czynności takie jak krojenie, obieranie, gotowanie. Natomiast ciepłe światło może być z powodzeniem użyte właśnie w przypadku oświetlenia stołu w kuchni lub jadalni. Oświetlenie w kuchni spełnia bowiem różne funkcje - powinno pomagać w skupieniu i pracy nad posiłkiem oraz w relaksie podczas jego spożywania.