Oświetlenie do Łazienki

Jest 96 produktów.

Pokazano 1-12 z 96 pozycji

Aktywne filtry

Oświetlenie do łazienki

Łazienka to jedno z częściej wykorzystywanych pomieszczeń w naszych domach. Jej funkcjonalność oraz wygoda użytkowania w dużej mierze zależy od doboru odpowiedniego oświetlenia. Poniżej postaramy się zatem podpowiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie łazienkowe, które jest dodatkowo narażone na działanie wilgoci czy też wody.

Sprawdź jak dobrać oświetlenie łazienkowe

Wykonanie makijażu czy też próba ogolenia się bez dobrego oświetlenia może zakończyć się fiaskiem. W łazience trzeba zadbać nie tylko o dobre oświetlenie ogólne ale również prawidłowe oświetlenie lustra. Wybierając oświetlenie do łazienki należy zatem mieć na uwadze zarówno oświetlenie ogólne ( najczęściej instalowane na suficie ) jak i też oświetlenie strefowe ( czyli na przykład kinkiet łazienkowy ). Biorąc pod uwagę wielkość łazienki i ilość dostępnego miejsca stosuje się zatem różnego rodzaju oświetlenie. Od lampy łazienkowej, poprzez kinkiety aż na lampach wiszących kończąc.

Dobór lampy do łazienki

Nie ma dwóch identycznych łazienek dlatego też dobranie odpowiedniego oświetlenia może wydawać się sporym wyzwaniem. Na całe szczęście w naszym sklepie przygotowaliśmy niezwykle bogatą ofertę na oświetlenie do łazienki dzięki, której uda się stworzyć w niej wyjątkowy klimat i zadbać o funkcjonalność. Oferowane przez nas lampy łazienkowe posiadają niezbędne certyfikaty ochronne IP co gwarantuje, że będą bez problemu funkcjonować w miejscu tak narażonym na wilgoć jakim jest łazienka.

oświetlenie łazienkowe - oświetlenie LED

Oświetlenie łazienki - dobierz odpowiednią lampę do danej strefy łazienkowej

Przyjmuje się, że łazienka składa się z czterech stref. Strefa zerowa gdzie możliwy jest bezpośredni kontakt z wodą ( gdzie nie ma możliwości zamontowania oświetlenia ), strefę pierwszą w okolicach wanny lub prysznica, strefę drugą ( zlokalizowaną w obrębie 60 cm w każdym kierunku od strefy pierwszej ) oraz strefę trzecią, która oznacza pozostałą część powierzchni łazienki. W przypadku pierwszych trzech stref należy pamiętać o wyborze źródła światła o odpowiednim stopniu ochrony IP.

Łazienkowe oświetlenie LED

Wybierając lampy czy też kinkiety do łazienki warto sięgnąć po produkty wykonane w technologii LED. Lampy LED czy też lampy wiszące LED są nie tylko znacznie bardziej energooszczędne niż ich tradycyjne odpowiedniki ale również są przyjazne dla środowiska naturalnego i zapewniają bardzo długi czas pracy ( nawet do 50 000 godzin )