Oświetlenie wewnętrzne

Jest 178 produktów.

Pokazano 1-12 z 178 pozycji

Aktywne filtry

Oświetlenie wewnętrzne do Twojego domu

Pomieszczenie bez światła będzie szare i ponure. Należy zatem zadbać aby po zapadnięciu zmroku w danym pomieszczeniu można było zastosować odpowiednie oświetlenie, które zadba o przytulny nastrój i pozwoli na bezproblemowe korzystanie z danej przestrzeni mieszkalnej. Dobrze dobrane oświetlenie wewnętrzne pozwoli na orientację w pomieszczeniu, pomoże w wykonywaniu różnych prac domowych czy też czytaniu książek. Za sprawą oświetlenia wewnętrznego można także w pomieszczeniu wydzielić kolejne strefy - relaksu czy też pracy.

Lampy wewnętrzne jako element oświetlenia wnętrza

Należy sobie zdawać sprawę, że w pomieszczeniu może znajdować się więcej źródeł światła niż tylko jedna, centralnie umieszczona lampa. Do wewnętrznych źródeł światła należy zaliczyć zarówno lampy sufitowe jak i też lampy podwieszane, lampy ścienne, lampy stojące, żyrandole, reflektory, spoty oraz systemy szynowe.

oświetlenie wewnętrzne w praktyce

Dobre praktyki w tworzenia oświetlenia wewnętrznego

Projektując oświetlenie wewnętrzne należy zdawać sobie sprawę z istnienia różnych funkcji światła. I tak też zasadniczo oświetlenie możemy podzielić na ogólne, które to ma zapewnić jasność w całym pomieszczeniu. Oświetlenie strefowe, którego celem jest oświetlenie konkretnego miejsca - na przykład biurka lub też stołu kuchennego. Ostatni rodzaj to oświetlenie akcentujące, które odpowiada za aspekt dekoracyjny ( na przykład odpowiednie doświetlenie obrazów na ścianie czy też innych pamiątek ).

Wewnętrzne oświetlenie - pamiętaj o doborze odpowiedniej barwy światła

Dobierając elementy oświetlenia wewnętrznego, takie jak lampy, żyrandole, kinkiety itd. trzeba mieć na uwadze również dobór odpowiedniej barwy światła. Ogólna zasada stanowi, że jeżeli oświetlenie wewnętrzne ma być nakierowane na relaks i odpoczynek to powinno się stosować ciepłą barwę światła. W przypadku gdy źródła światła mają pomóc w koncentracji, nauce i pracy powinno się wybrać oświetlenie o zimnej barwie.