Oświetlenie Szynowe

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Oświetlenie szynowe

Oświetlenie szynowe to nowoczesne rozwiązanie które idealnie sprawdza się zarówno w gospodarstwach domowych jak i też w różnego rodzaju biurach oraz galeriach handlowych. Jak sama nazwa wskazuje oświetlenie szynowe to system lamp przytwierdzonych właśnie do szyny. Na samej szynie zainstalować można zarówno ruchome reflektory jak i też lampy wiszące. Co warte odnotowania to fakt iż systemy szynowe mogą pełnić rolę nie tylko głównego oświetlenia pomieszczenia ale również światła punktowego.

Systemy szynowe - prosty montaż

Tym co wyróżnia oświetlenie szynowe jest prostota jego montażu. Za pomocą dedykowanych łączników bez problemu można łączyć ze sobą kolejne elementy systemu szynowego bez ingerowania w bieżącą instalację elektryczną. Należy tutaj zaznaczyć, że spotkać można dwa rodzaje oświetlenia szynowego. Pierwsze to jedno fazowe systemy, które stosuje się w domach, drugie to systemy trzy fazowe, które spotkać można chociażby w galeriach handlowych lub halach produkcyjnych.

Zalety oświetleniowego systemu szynowego

Oświetlenie szynowe posiada szereg zalet. Z całą pewnością należy do nich zaliczyć jego wyrafinowany charakter, bardzo prostą rozbudowę i modyfikację samego oświetlenia oraz wynikający z poprzedniego punktu indywidualny i unikalny charakter jaki przez to można stworzyć w przypadku oświetlenia danej powierzchni.

oświetlenie szynowe w mieszkaniu

System szynowy oświetlenia - prostota sterowania

Do zalet oświetleniowych systemów szynowych zaliczyć można również niezwykła łatwość ich kontroli za pomocą pilota lub dedykowanej aplikacji. Za sprawą takiego rozwiązania bez problemu będzie można zmienić barwę światła czy też ściemnić lub rozjaśnić poszczególny lampy wchodzące w skład systemu oświetlenia szynowego. Oczywiście aby sterowanie pilotem lub aplikacją było możliwe należy dobrać odpowiednie lampy które zapewnią takową funkcjonalność. Dobrze dobrane źródło światła to w końcu podstawa.

Kiedy oświetleniowe systemy szynowe będą dobrym wyborem?

Najczęściej systemy szynowe oświetlenia będą sprawdzać się w sytuacji gdy na suficie znajduje się wyłącznie jedno przyłącze elektryczne a mieszkańcom zależy na kompleksowym oświetleniu przestrzeni. Za pomocą systemu szynowego oświetlenia można stworzyć różne obszary oświetlenia - od światła punktowego po globalne oświetlenie całej przestrzeni. Ta elastyczność sprawia, że szynowe systemy są tak często stosowane w przestrzeniach komercyjnych jak galerie handlowe.