ZESTAWY OPRAWY PRZEMYSŁOWE

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Oświetlenie LED staje się coraz bardziej popularne w wielu miejscach, przez co także coraz więcej osób jest zainteresowanych skorzystaniem z właśnie takiego rozwiązania oświetleniowego. Ma ono sporo zalet, które są bardzo konkurencyjne dla standardowych rodzajów oświetlenia. Przede wszystkim oświetlenie ledowe jest bardziej energooszczędne, łatwiejsze w zamontowaniu, a także generuje niższe koszty eksploatacyjne, jednakże to nie są wszystkie zalety właśnie tego rozwiązania oświetleniowego. Oprawy przemysłowe są zdecydowanie dobrym wyborem, jeśli chodzi o oświetlanie dużych powierzchni, nierzadko też w dość trudnych warunkach. Takie oświetlenie sprawdza się wtedy wręcz rewelacyjnie. Warto w takim przypadku decydować się na zestawy opraw przemysłowych, gdyż łatwiej jest kupić lampy w komplecie.

Zestawy – oprawy przemysłowe

Oprawy hermetyczne to tak właściwie najbardziej popularny rodzaj oświetlenia, który najczęściej wykorzystywany jest między innymi w halach przemysłowych, magazynowych, czy też na wielu innych różnych dużych powierzchniach. Takie oprawy to oświetleniowy sprzęt specjalistyczny, dobrze przystosowany do użytkowania w dość trudnych warunkach, na przykład takich, gdzie panuje podwyższona wilgotność, czy też występuje wiele kurzu bądź pyłów. Poza dużymi halami najczęściej używa się takich opraw przy oświetlaniu garaży, piwnic czy też warsztatów. Sprawdzają się też przy oświetlaniu sklepów, szpitali, szkół, czy przedszkoli, gdyż świecą one bardzo mocnym światłem, lecz delikatnym i rozproszonym, które nie męczy wzroku, przez co także pozytywnie wpływa na samopoczucie osób funkcjonujących przy takim oświetleniu. Warto wiedzieć, iż takie oprawy odznaczają się bardzo wysoką klasą szczelności IP65, co oznacza, iż rewelacyjnie sprawdzają się w trudnych warunkach, gdyż wszelkie pyły, drobnoustroje czy wilgoć nie są w stanie przeniknąć do wnętrza oprawy. Zestawy takich opraw są najbardziej praktyczne, gdyż można zakupić samą oprawę w komplecie razem ze świetlówkami LED.

Oprawy przemysłowe – charakterystyka

Oprawy przemysłowe LED są bardzo atrakcyjną alternatywą dla standardowych rozwiązań oświetleniowych, gdyż znacznie przewyższają je swoimi zaletami. Takie oprawy przede wszystkim wykonywane są z bardzo wysoko jakościowych materiałów, stąd też są niezwykle solidne, masywne, trwałe i działają bez szwanku. Charakteryzują się bezawaryjną pracą, co znacznie przedłuża okres użytkowania. Co więcej, jeśli chodzi o standardowe rodzaje oświetlenia, zwykle należy zwyczajne żarówki częściej wymieniać niż te ledowe ze względu na żywotność, stąd też oprawy ledowe tym bardziej mogą być dłużej eksploatowane, co oczywiście wiąże się jednocześnie też z niższymi kosztami użytkowania takiego oświetlenia. Dodatkowo także, oprawy przemysłowe są energooszczędne – mogą one zużywać nawet do 60% mniej energii niż inne rodzaje oświetlenia, dzięki czemu jeszcze bardziej zaoszczędzić można na kosztach eksploatacji. Warto wiedzieć również, iż oprawy przemysłowe zapewniają błyskawiczny start oświetlenia, co zalicza się jako przewagę nad innymi rodzajami oświetlenia, gdyż zwykle przy nich po włączeniu lampy należy odczekać chwilę do momentu, kiedy to dana lampa się rozgrzeje. W przypadku opraw ledowych uruchamiają się one natychmiastowo po włączeniu.