Oświetlenie panelowe

Jest 20 produktów.

Pokazano 1-18 z 20 pozycji

Aktywne filtry

Oświetlenie panelowe a lampy sufitowe

Czym różni się oświetlenie panelowe od klasycznych lamp sufitowych? Otóż w głównej mierze chodzi o samą konstrukcję obu urządzeń. Panele LED są płaskie i mają bardzo smukły profil właśnie za sprawą zastosowania technologii LED. Za sprawą zastosowania w pomieszczeniu oświetlenia panelowego mogą Państwo optycznie powiększyć daną przestrzeń ( wszystko dzięki temu, że sam panel zajmuje niewiele miejsca ). Oświetlenie panelowe sprawdzi się również w niewielkich i ciasnych pomieszczeniach jak przedpokój lub też łazienka.

Oświetlenie panelowe LED - główne zalety

Oprócz możliwości optycznego powiększenia pomieszczenia oświetlenie panelowe LED posiada inną niezaprzeczalną zaletę. Otóż w przypadku produktów LED światło emitowane jest całą powierzchnią panelu. W ten sposób emitowane jest równomiernie i nie będzie oślepiać mieszkańców ( w odróżnieniu od punktowych źródeł światła ).

Projekt Wnętrz Domu

Rozmiary oświetlenia panelowego LED

Rozmiar paneli LED nie jest w żaden sposób znormalizowany - dużo zatem zależy od danego producenta. Można jednak dostrzec, że w ofercie wielu producentów przewijają się podobne wymiary. Mowa tutaj o panelach LED o wymiarach 600x600 mm, 1250x625 mm czy też 1200x300 mm.

Jak dobrać oświetlenie panelowe LED do pomieszczeń takich jak kuchnia lub łazienka?

W kuchni lub łazience panuje podwyższony stopień wilgotności. Oświetlenie panelowe ( jak i inne lampy ) nie powinno mieć kontaktu z wilgocią. Dlatego też wybierając oświetlenie panelowe do tego rodzaju pomieszczeń należy upewnić się, że wybrane produkty posiadają odpowiedni stopień ochrony ( na przykład IP44 lub wyższy ).

Jak należy zamontować panele LED?

Oświetlenie LED jakim są panele wykonane w tej technologii montuje się zgodnie z instrukcją załączoną przez producenta. Najczęściej montaż będzie polegał na montażu w otworach wyciętych w płycie karton-gips ( przy wykorzystaniu zestawu montażowego ).

Czy oświetlenie panelowe LED posiada funkcję ściemniania lub zmiany barwy światła?

W zależności od danego modelu światła panelowego LED można znaleźć egzemplarze umożliwiające nie tylko ściemnianie światła ale również swobodną zmianę samej barwy. Daje to całkowicie nowe możliwości aranżacyjne. Wykorzystując zmianę barwy światła można dowolnie kształtować atmosferę panującą w danym pomieszczeniu.

Czy panel LED może mieć inny kształt niż prostokątny?

Panelowym oświetleniem najczęściej doświetla się ciasne pomieszczenia dlatego też produkty te występują w prostokątnym kształcie. Nieco rzadziej spotkać można panele LED okrągłe. W takiej formie panele te mają zazwyczaj średnicę 68 lub 82 milimetrów.